PROGRAM
RALLY GRILL - Zakopane 03-06.IX.2020

foto: Rally Grill
foto: Rally Grill
foto: Rally Grill
foto: Rally Grill
foto: Rally Grill
foto: Rally Grill
foto: Michał Demel www.JuraPolska.com
foto: Michał Demel www.JuraPolska.com
foto: Michał Demel www.JuraPolska.com
foto: Michał Demel www.JuraPolska.com
DZIEŃ 1 - przybycie

Dojazd i przybycie na miejsce noclegu każdy z uczestników planuje we własnym zakresie. Po przybyciu na miejsce należy się zameldować, odebrać pakiet rajdowy i rozgościć w pensjonacie. Impreza rozpoczyna się ogniskiem powitalnym na terenie pensjonatu baza. Ognisko będzie zaplanowane na wieczór. Godzina i miejsce rozpoczęcia ogniska będzie podana emailem wyłącznie osobom zarejestrowanym i zaakceptowanym. 

Na ognisku powitalnym odbędzie się odprawa, omówienie programu dnia następnego oraz w przypadku dużej frekwencji podział na grupy.

Ogniska będą zorganizowane i obsługiwane przez właścicieli pensjonatów. Poczęstunek będzie wliczony w cenę pobytu, oznacza to, że spać głodni nie pójdziemy. Natomiast wszelkie napoje proszę zabezpieczyć we własnym zakresie. Nie każdy pensjonat ma koncesje na sprzedaż piwa i nie jest do końca jasne czy będzie na miejscu piękny, okrągły przedmiot aluminiowy z dozownikiem... dlatego bezpieczniej zaopatrzyć się w napoje chmielowe.

Apelujemy jednak o rozwagę, gdyż na następny dzień czeka nas i was podróż motocyklem i należy być bezwzględnie trzeźwym!!! Osoby nietrzeźwe nie będą mogły uczestniczyć w części aktywnej i pozostaną w pensjonacie...

DZIEŃ 2 i 3 - aktywne zwiedzanie na motocyklach

OPCJA BEZ PRZEWODNIKÓW

W tym roku najprawdopodobniej nie bezie przewodników - tak też kalkulowana jest kwota imprezy. Oznacza to, że zwiedzanie okolicy w 2 dni aktywne na własną rękę. Oczywiście tubylcy przygotują spis fajnych miejsc w okolicy, dobór w grupy we własnym zakresie.

OPCJA Z PRZEWODNIKAMI

Jeśli do czasu rajdu uda nam się jednak znaleść przewodników to będziemy się z nimi rozliczać jak w przeszłości - zrzutka w kask na ognisku, a organizacja samego zwiedzania jak do tej pory. Po śniadaniu będziemy zbierać się do wyjazdu z pensjonatu "baza". Podział na grupy, odprawa oraz wspólna fotka pamiątkowa odbędzie się przed wyjazdem. Planujemy każdego dnia poruszać się po okolicy inna trasą, wytyczoną i opracowaną przez lokalnych przewodników na motocyklach. Z założenia obie grupy, nieważne czy asfaltowa czy szutrowa zwiedzą te same miejsca ale dojazd będzie mniej lub bardziej "dziurawy". Ale zastrzegamy sobie możliwość ustalenia tras zupełnie odmiennych dla uby grup. Wyjazdy grup będą przesunięte w czasie aby uczestnicy się nie wymieszali.

Na zwiedzanie okolicy mamy przeznaczone 2 dni, więc tempo będzie spokojne, rekreacyjne z możliwością porobienia zdjęć i nacieszenia się widokami ale nie oznacza to przerw kawowych co 10km na 50minut :).

GRUPA ASFALTOWA - porusza się wyłącznie trasą utwardzoną w jednej lub kilku grupach. Tempo jazdy będzie turystyczne, z przerwami na zdjęcia i upajanie się widokami. Trasa w zależności od umiejętności grupy będzie miała do 300km. Przerwy kawowe, nikotynowe, urynowe i paliwowe będą regulowane wg zapotrzebowania grupy. Należy je ustalać bezpośrednio ze swoim przewodnikiem.

GRUPA SZUTROWA - porusza się z definicji podobną trasą asfaltową ale z elementami szutrowymi i off-roadowymi. Elementy off-roadowe jakie lubimy to utwardzone bezdroża, czasem odcinki piachu i kamieni, przeprawa przez strumyki, podjazdy lub wjazdy na punkty widokowe niedostępne dla maszyn asfaltowych. Trasa szutrowa jest zawsze dostosowana dla dużych i ciężkich enduro (typu Africa Twin, Varadero, Super Tenere, BMW GS itp) i będzie miała charakter rekreacyjny a nie wyczynowy. Prosimy zatem nie zrażać się, bo nie będą to hardcorowe OS'y :). Przejazd powinien być możliwy także na oponach typu "Metzeler Turance" ale najlepiej założyć kostkę np. Mitas E09 lub Conti TKC-80
A jeśli któryś z uczestników będzie potrzebował pomocy, reszta off-roadowców chętnie pomoże i razem wyciągniemy delikwenta z opresji :)

OGNISKO - codziennie wieczorem, w pensjonacie "baza" będzie organizowane ognisko. Prowiant na ognisko oraz obsługa będzie zapewniona przez właściciela pensjonatu. Koszt cateringu będzie wliczony w cenę pobytu. Każdy z uczestników otrzyma identyfikator, który będzie upoważniał do przebywania na ognisku oraz korzystania z posiłków. Na dzisiaj nie mamy dokładnego menu - będzie ustalone z kuchnią w pensjonacie, ale do tej pory były to mięsa z grila wszelakiej treści, kaszanki, sałatki, ogóreczki, smalec własnej roboty, pieczywo itp. Napoje oraz piwo proszę organizować we własnym zakresie.

DZIEŃ 4 - zakończenie i wyjazd do domów

Po śniadaniu, w godzinach już dowolnych będziemy się pakować i kierować do domów. Po dotarciu do domu na Facebooku na profilu Rally Grill można wstawiać swoje fotografie, filmy i trasy z GPS aby reszta uczestników mogła je ściągnąć. Fajnie się to sprawdza od kilku lat i będzie kontynuowane.

 

www.motocykle24.pl

www.motocykle24.pl